Ako si vybrať správne púzdro na mobil

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako si vybrať správne púzdro na mobil

Ako si vybrať správne púzdro na mobil z veľa púzdier a obalovUž ste si kúpili niekedy puzdro na váš mobil a už o pár dní ste opäť nosili váš telefón bez neho? Bude to buď tým, že ste nepoučiteľný a nikdy nebudete dbať na ochranu svojho mobilu, alebo preto, že ste si vybrali nesprávne puzdro.

Ako si teda vybrať taký obal na váš mobil, ktorý budete používať radi a zároveň dobre ochráni? V prvom rade je potrebný malý test na sebe samom. Všímajte si počas dňa, kde najčastejšie váš mobil trávi svoj „pracovný čas“.

U pánov je najčastejšie miesto pre nosenie mobilu buď v ruke, alebo vo vačku na nohaviciach. U žien je to samozrejme kabelka. Hneď ako sme spomenuli nosenie mobilu vo vrecku nohavíc, musím upozorniť všetkých čo majú tento zvyk, že je veľmi nesprávny. Mobilu totiž ani z ďaleka neprospievajú žiadne formy jeho násilného ohýbania. Môže sa tak poškodiť nie len displej, dotyková plocha, ale aj základná doska mobilu. To môže zapríčiniť úplnú nefunkčnosť telefónu, a následnú nemožnosť opraviť ho. Mobil je dobré preto nosiť tak, aby nebol namáhaný žiadnym tlakom, ohybom a ani nárazmi.

Ďalším dôležitým faktorom je aj to, aby mal dostatok vzduchu, a vyhol sa tak neodvetraniu pary v prípade zarosenia prechodom zo studeného do teplého prostredia. Toto sa často stáva cez zimu. Vonku sa mobil podchladí a vstupom do tepla domova sa základná doska v jeho vnútri zarosí. Vznikne tak oxidácia medených častí základnej dosky a následne vám u výrobcu padne záruka. S odstupom času sa ukázalo, že takéto závady boli spôsobené používaním puzdier na mobily, v ktorých bol navlečený ako v kondóme. Kondenzované pary spôsobovali oxidáciu a následne znefunkčnenie mobilu.

Púzdra na mobilné telefóny sa vyrábajú z rôznych materiálov. Každý materiál má svoje špecifické vlastnosti, pre ktoré si nachádza aj rôzne uplatnenia.

Kožené puzdro na mobil je ideálna ochrana. Koža je veľmi pevný materiál a zároveň umožňuje odvetrávanie pár a absorbuje vlhkosť. Je tiež veľmi trvácne a vydrží pri dobrom zaobchádzaní veľmi dlho.

Koženkové púzdra na mobily sú tiež vhodnou ochranou. Tiež sú poväčšinou z pevného materiálu a majú dobré protinárazové vlastnosti. Väčšia farebná škála koženkových materiálov a aj pestré farby, vedia pekne pôsobiť ako módny doplnok.

Silikónové obaly na mobilné telefóny sú jedným z najčastejších riešení posledných rokov. Tešia sa veľkej oblube pre ich tenké rozmery. Nezväčšujú tak zbytočne mobil a tak nezaberajú zbytočne veľa miesta. Široká paleta farieb, protišmykový povrch, prakticky nezničiteľný materiál a prijateľná cena ich stavia do popredia. Zo syntetických materiálov sa veľmi často využívajú aj rôzne alternatívy plastov. Kryty a obaly na mobily vyhotovené z plastových materiálov sú ale poväčšinou krehké, a tak sa môže ľahko stať, že sa už pri menších nárazoch, alebo ohyboch prasknú. Ak sa ale na to pozrieme z pohľadu ochrany mobilu, tak radšej nech sa poškodí púzdro ako samotný mobil.

V rámci sumarizácie to zhrniem takto. Púzdier, obalov, krytov a iných ochranných prostriedkov pre mobilné telefóny je mnoho. Je si treba vyberať hlavne po praktickej stránke, a až potom po stránke celkového dizajnu. Ideálne samozrejme je, ak si vyberiete v súhre týchto dvoch faktorov. Držím vám preto palce a dúfam že si nájdete v širokej ponuke sortimentu na tejto stránke niečo aj pre toho vášho miláčika.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia