NICI. Detská značka, ktorú milujú aj dospeláci

Kategórie
 
 
 
 
 

NICI. Detská značka, ktorú milujú aj dospeláci

Spoločnosť Nici z nemeckého Altenkunstadtu predstavuje nebývalý úspech. Všetko to začalo ako súkromná domáca výroba hračiek v roku 1986 v dedinke Michelau in Oberfranken. Veľa vody už pretieklo riečkou Main a firma NICI sa stala globálnou značkou, ktorá je veľmi obľúbená už po celom svete. Značka NICI si získala srdcia svojim fanúšikov hlavne svojim unikátnym dizajnom. Výrobky sú vyrábané z vysokokvalitných materiálov s veľmi kvalitnou povrchovou úpravou. Používajú sa len tie najlepšie a na dotyk veľmi príjemné materiály. Vďaka rozsiahlemu produktovému portfóliu a obrovskému počtu licencií je táto značka popredným výrobcom plyšových a darčekových predmetov pre celú rodinu.

Takéto jedinečné výrobky môžu vyrobiť iba jedinečný dizajnéri, ktorým nechýba kreativita a cit pre dokonalosť. Ľudia ktorí prinášajú produkty NICI na trh sú vynaliezavý a majú bohaté skúsenosti s navrhovaním takýchto výrobkov. Veľa hodín trávia kreatívnou prácou preto, aby priniesli jedinečné výrobky s kvalitou, ktorá je ich najväčšou prioritou. Postup pri výrobe je veľmi zložitý a prechádza rôznymi fázami. Prvou fázou kde tvorba Nici produktov začína je Návrh. Návrhári s citom a láskou k detailom nakreslia prú skicu. Nápady berú zo svojej fantázie ale aj z nápadov zákazníkov, ktorí posielajú už roky svoje návrhy mailami alebo listami. Nasledujúca fáza je takzvaný Vzor. Tu sa spolu s dizajnom dotvoria a určia farby, materiálové požiadavky a tiež veľmi dôležité požiadavky na bezpečnosť výrobkov. Vo výrobnej pobočke v Číne je potom vytvorený prvý skutočný Vzor, prototyp. Tento sa potom privezie do Nemecka, kde sa testuje, preverujú sa jeho vlastnosti a prechádza dokonalou kontrolou. Keď toto všetko  pozitívne absolvuje, dostáva sa do výroby. Výrobcovia v Číne sú prísne kontrolovaný, aby sa zachovávala nielen kvalita materiálu, ale aj celkového produktu NICI.

Peňaženky a púzdra od výrobcu značky NICI

Väčšina plyšových materiálov je poväčšine zo 100%tného polyesteru. Tento sa farbí na požadované odtiene. Na stálosť farebných odtieňov dozerá vyškolený personál a všetky farby mieša sofistikovaný počítač. Farbenie polyesteru trvá zhruba tri hodiny. Aby bol plyš tak jemný a krásny, prechádza špeciálnym česaním vlákien. Nici kladie osobitný dôraz na takzvané „stojace“ vlákna a tak sa tento proces česania opakuje niekedy až osemkrát. Toto úsilie ale samozrejme stojí za to. Vďaka nemu je plyš tak hebký a veľmi príjemný na dotyk. Keď je plyš dokonalé očesaný, prichádza k zrovnaniu vlákien na rovnakú dĺžku. Tu je materiál opäť chemicky rafinovaný a valcami s extrémne ostrými nožmi skrátený na  presne potrebnú dĺžku. V tomto „plyšovom kaderníctve“ sa plyšu vedia dodať rôzne štruktúry vďaka teplu a vlhkosti. Takto upravený plyš sa valcuje a balí, aby sa následne dopravil do továrne na šitie. V továrni zriadia osobitnú výrobnú linku pre každý výrobok. Skontrolujú kvalitu vstupných materiálov. Ďalší krok je výsek plyšu do potrebných rozmerov. Toto sa všetko deje pri neustálom očisťovaní od drobných odpadových vlákien. Šitie postavičiek sa začína. Najprv sa ušije z látky podľa vzoru niečo ako malé vrecúško v tvare napríklad zvieratka, to sa potom vypĺňa buď strojovo, alebo ručne, pričom naberá už tvar skutočného zvieratka. Keď je figúrka ušitá, musí sa ešte podrobiť rôznym testom. Jeden z najdôležitejších je detektor kovov. Takto sa skontrolujú všetky zvieratká Nici, aby náhodou v nich neostali kúsky ihiel alebo niečo inak nebezpečné. K postavičkám Nici sa ešte pribalia certifikáty rôznych nezávislých skúšobných laboratórií. Iba výrobky s logom Nici majú skutočnú Nici garantovanú kvalitu.Ak spĺňajú všetky normy (aj ISO 9001 a CITI), môžu si zobrať svoje cestovné pasy a vycestovať do Európskej únie. Do Európy sa dopravia loďou vo veľkých oceľových kontajneroch. Prvý prístav kde vystúpia je v Nemeckom Hamburgu. Potom sú prepravované už kamiónmi po súši až do Altenkunstadtu. Tu v sklade sa rozdelia a cestujú k predajcom po celom svete tak, aby sa čím skôr dostali do svojich nových domovov k milujúcim novým majiteľom.

Peňaženka a prívesok NICI malý bradáč

Či už sú to Nici plyšové zvieratká napríklad ku dňu svätého Valentína, Nici púzdra na mobilné telefóny pre každodenné cestovanie, Nici prívesky na kľúče robiace radosť pri každom pohľade na ne, Nici poznámkové bloky do školy, Nici peňaženka alebo kabelka pre priateľku, alebo Nici šálka do kancelárie, všetky robia veľkú radosť. Kto dáva ako darček výrobky z radu výrobcu Nici, vyjadruje lásku a bezpečie. Roztomilé hračky, plyšové zvieratká alebo iné darčekové veci potešia vašich blízkych a prinesú im radosť zo života v našom hektickom každodennom živote.

Gumené obaly a púzdra na mobily značky NICI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia