Púzdro na mobil

Kategórie
 
 
 
 
 

Púzdro na mobil

Púzdro a obal na mobilPúzdro na mobil chráni váš mobilný telefón a zároveň takto vhodne vybraný obal na mobil dokáže byť zároveň módnym doplnkom. Dnešný trh ponúka neskutočne veľký výber takýchto púzrier, krytov či obalov od výmyslu sveta. Prevedenia a použité materiály nepoznajú hraníc. Aby ste boli schopní sa aspoň trošku zorientovať v tomto sortimente, ponúkame vám tento článoček vysvetľujúci základné rozdelenie púzdier pre mobily.

Medzi najbežnejšie púzdra na mobily sa zaraďujú také, ktoré sú vyrobené z kože alebo koženky. Tým, že tento materiál je hrubší a pomerne pružný, výborne odoláva drobným nárazom. Kožené púzdra sú asi najtrvalejšími zo všetkých. Odolajú každodennému používaniu najlepšie vďaka nenapodobiteľným vlastnostiam pravej kože. Udržujú sa jednoducho jemne vlhkou handričkou a ich životnosť je ešte možné predĺžiť použitím prípravkov na ochranu kože. Stačí raz mesačne pretrieť olejčekom alebo masťou na kožu a vyhnete sa tak viditeľnosti drobných škrabancov.

Kožené púzdra na mobily

Alternatívna náhrada pravej kože je koža syntetická, alebo inak nazývaná aj koženka či ekokoža. Pri výrobe obalov či púzdier na mobily je oveľa častejšie využívaná ako pravá koža najmä pre jednoduchšie opracovávanie a nižšiu cenu. Koženkové púzdra na mobily sú preto veľmi obľúbené a pomerne často využívanou ochranou mobilu. Ich výhodou oproti pravej koži je hlavne možnosť používať pestrejšie farby, rôzne vzory a štruktúry.

Koženkové púzdra na mobily

Ďalším veľmi často využívaným materiálom je plast. Výhodou plastových púzdier je ich farebná pestrosť, možnosť využívať rôznu potlač a tiež vo väčšine prípadov ich kompaktnejší rozmer a nižšia hmotnosť. Nevýhodou obalov na mobily vyrobených z plastu je ich krehkosť. Tendenciu puknúť, zlomiť sa alebo odštiepiť sa majú už pri menších nárazoch alebo zlej manipulácií pri nasadzovaní. Nevýhodou býva aj to, že neochraňujú displejovú časť mobilu.

Plastové púzdra a obaly na mobily

Najpredávanejšie a najčastejšie používané sú gumené a silikónové púzdra. Ako už ich názov napovedá, sú vyrobené buď z gumy alebo silikónu. Výhodou týchto materiálov je ich pružnosť a sú prakticky nezničiteľné. Najlepšie odolávajú drobným nárazom a výborne ich tlmia. Čím z hrubšieho materiálu sú vyrobené, tým lepšie chránia váš mobil. Opäť však majú jednu nevýhodu, ktorou je nechránená časť displeja. Opäť nevyhnutnosť použiť ochrannú fóliu alebo ochranné sklo. Murphyho zákony hovoria vo váš neprospech a tak v prípade nechránenia displeja určite pande mobil práve na neho rovnako, ako maslový chlieb vždy padne na natretú stranu.

Každý jeden typ púzdra je viacmenej forma ochrany pred drobnými pádmi alebo škrabancami. Vždy je na každom z vás, akú formu ochrany potrebujete. Vyžaduje si to aj zamyslieť sa nad vašimi bežnými dennými aktivitami. Ak nosievate mobil v kabelke, tak je ideálne chrániť ho z oboch strán, aby nebol poškriabaný napríklad kľúčami. Ak väčšinu času svoj mobil nosíte v ruke alebo vo vrecku, tak niektoré z menej objemných púzdier. Čo ale ak si idete zabehať? kam vtedy s mobilom? Dokonca možno využívate mobil ako MP3 prehrávač. V tomto prípade sú ideálne takzvané Športové púzdra, ktoré sú presne určené práve pre športové aktivity. Ušité sú tak, aby boli pripevniteľné na zápästie alebo na rameno. V tomto prípade potom napríklad pri behu príliž nezavadzajú a mobil vám je neustále k dispozícií. V priehľadnom okienku dokonca vidíte kto vám telefonuje alebo môžete priebežne sledovať niektorú z aplikácií pre bežcov, GPS tracker alebo podobné funkcionality.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia